Kamerun
Ülkeleri ve şehirleri VanSky puanına göre karşılaştır, bir sonraki durağını seç Bölgeleri VanSky puanına göre karşılaştırın ve destinasyonunuzu seçin
Kamerun ülkesinin 34 şehrinin VanSky puanına göre karşılaştırması — bugün her birinde seyahat etmenin ne kadar konforlu olduğu. Sıcaklığı, rüzgârı, güneşi ve deniz kıyısındaki koşulları hesaba katıyoruz. İstediğiniz ölçüte göre sıralayın ve bir sonraki durağınızı seçin. Kamerun ülkesinin 10 bölgesinin VanSky puanına göre karşılaştırması — şu an seyahat için en konforlu yer. Sıcaklığı, rüzgârı, güneşi ve deniz kıyısındaki koşulları hesaba katıyoruz.
Ülke puanı (0–100) tek bir noktadan değil, tüm şehirlerinden hesaplanır. Şehirler bölgelere gruplanır; bir bölgenin puanı, yoğun kümelerin seyrek yerleri bastırmaması için şehirlerinin medyanıdır. Nihai puan = 0,65 × «en iyi bölgeler» (bölgelerin 80. yüzdeliği) + 0,35 × «tipik koşullar» (bölgelerin medyanı); böylece tek bir sıcak şehir tüm ülkeyi 100'e çıkaramaz. Her şehrin puanı sıcaklığı (hissedilen), güneşi, yağmuru ve rüzgârı birleştirir; gece sıcaklığına ve kıyıda denize göre düzeltilir. Veri: Open-Meteo, günde birkaç kez güncellenir.
Yukarıdaki ölçek, şehirlerin her konfor bölgesine düşen oranını gösterir. «En iyi yer» bu hafta en konforlu bölge veya şehir; «tipik koşullar» bölgelerin medyan puanıdır.
Kamerun'nin en iyi şehirleri — VanSky Kamerun bölgeleri
| Şehir | VanSky | Temp. | Solar | Rüzgar | Su | Conditions |
|---|---|---|---|---|---|---|
|
Kumbo
Kuzeybatı Bölgesi
|
86 | 23° / 16° | 2 kWh | 21 (↑44) km/sa | — | |
|
Buea
Güneybatı Bölgesi
|
86 | 23° / 19° | 1.5 kWh | 13 (↑49) km/sa | — | |
|
Mbouda
Batı Bölgesi
|
76 | 26° / 17° | 1.9 kWh | 18 (↑43) km/sa | — | |
|
Bafoussam
Batı Bölgesi
|
76 | 26° / 18° | 1.9 kWh | 17 (↑41) km/sa | — | |
|
Dschang
Batı Bölgesi
|
72 | 25° / 18° | 1.5 kWh | 7 (↑36) km/sa | — | |
|
Bamenda
Kuzeybatı Bölgesi
|
67 | 27° / 18° | 1.8 kWh | 11 (↑36) km/sa | — | |
|
Foumbot
Batı Bölgesi
|
63 | 27° / 18° | 2.1 kWh | 15 (↑38) km/sa | — | |
|
Foumban
Batı Bölgesi
|
58 | 27° / 20° | 2.2 kWh | 15 (↑38) km/sa | — | |
|
Melong
Littoral Bölgesi
|
58 | 27° / 20° | 1.6 kWh | 11 (↑31) km/sa | — | |
|
Ngaoundere
Adamava
|
57 | 30° / 18° | 2.5 kWh | 15 (↑28) km/sa | — | |
|
Nkongsamba
Littoral Bölgesi
|
56 | 27° / 21° | 1.7 kWh | 9 (↑41) km/sa | — | |
|
Loum
Littoral Bölgesi
|
55 | 27° / 22° | 1.7 kWh | 10 (↑47) km/sa | — | |
|
Mokolo
Far North Bölgesi
|
54 | 31° / 20° | 2.8 kWh | 12 (↑26) km/sa | — | |
|
Sangmélima
Güney Bölgesi
|
54 | 29° / 21° | 2.3 kWh | 7 (↑21) km/sa | — | |
|
Meïganga
Adamava
|
50 | 30° / 19° | 2.5 kWh | 10 (↑31) km/sa | — | |
|
Ebolowa
Güney Bölgesi
|
50 | 29° / 22° | 2.2 kWh | 6 (↑22) km/sa | — | |
|
Mbalmayo
Merkez Bölgesi
|
50 | 29° / 22° | 2.3 kWh | 7 (↑23) km/sa | — | |
|
Yaunde
Merkez Bölgesi
|
49 | 28° / 21° | 2.2 kWh | 9 (↑25) km/sa | — | |
|
Mutengene
Güneybatı Bölgesi
|
48 | 28° / 23° | 1.8 kWh | 12 (↑23) km/sa | — | |
|
Tiko
Güneybatı Bölgesi
|
48 | 28° / 23° | 1.8 kWh | 12 (↑23) km/sa | — | |
|
Bafang
Batı Bölgesi
|
45 | 25° / 19° | 1.6 kWh | 10 (↑41) km/sa | — | |
|
Bertoua
Doğu Bölgesi
|
45 | 30° / 21° | 2.5 kWh | 7 (↑25) km/sa | — | |
|
Limbe
Güneybatı Bölgesi
|
43 | 28° / 24° | 1.9 kWh | 10 (↑26) km/sa | — | |
|
Kumba
Güneybatı Bölgesi
|
39 | 29° / 23° | 1.9 kWh | 14 (↑35) km/sa | — | |
|
Mora
Far North Bölgesi
|
35 | 34° / 22° | 2.8 kWh | 10 km/sa | — | |
|
Kousséri
Far North Bölgesi
|
35 | 37° / 20° | 2.8 kWh | 9 km/sa | — | |
|
Bafia
Merkez Bölgesi
|
32 | 31° / 22° | 2.2 kWh | 5 (↑22) km/sa | — | |
|
Kribi
Güney Bölgesi
|
32 | 30° / 25° | 2.4 kWh | 14 (↑28) km/sa | — | |
|
Douala
Littoral Bölgesi
|
32 | 30° / 26° | 2.1 kWh | 12 (↑29) km/sa | — | |
|
Maroua
Far North Bölgesi
|
30 | 35° / 21° | 2.8 kWh | 10 km/sa | — |
| Şehir | VanSky | Temp. | Solar | Rüzgar | Su | Conditions |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Şehirler yükleniyor... | ||||||
| Hava durumu verisi bulunamadı | ||||||
Sırala
Sık sorulan sorular
Vanlife için Kamerun'de en iyi şehri nasıl seçerim?
Bir şehir için VanSky puanı ne anlama geliyor?
Kamerun verileri ne sıklıkla güncelleniyor?